Chystáte dítě do první třídy? Podívejte se, co všechno potřebuje prvňáček do školy.

Pokud máte doma budoucího prvňáčka, je dobré si připravit seznam věcí, které pro nástup do první třídy bude potřebovat. Některé drobné školní potřeby se mohou lišit dle preferencí školy nebo paní učitelky, ale základ by měl být stejný pro všechny prvňáčky.

Školní aktovku nebo školní batoh

Asi to nejpodstatnější pro prvňáčka je samozřejmě aktovka nebo školní batoh pro první třídu. Při výběru školního batohu si dejte opravdu záležet. Aktovka by měla nejenom splňovat určitá pravidla, o kterých jsme již psali v článku „Jak vybrat aktovku“, ale měla by se také dítěti líbit, aby se cítilo komfortně a příjemně. Dbejte především na to, aby batoh byl určen pro prvňáčka, měl kvalitní ergonomickou výztuhu zad, pevné popruhy a vyztužené dno. Ne vždy jsou nejdražší aktovky tou nejlepší volbou. Mnohdy se aktovka liší pouze použitým motivem a vyrábí se v několika variantách s odlišnou cenou. Vyšší cenu zpravidla mají licencované motivy, které samozřejmě nemají žádný vliv na kvalitu aktovky či batohu. Podívat se také můžete po celém školním setu, který z pravidla obsahuje společně s aktovkou také další školní potřeby ve stejném motivu.

Jak má vypadat penál pro prvňáčka?

Další základní školní potřebou každého prvňáčka, ale i starších žáků, je školní penál nebo box na psací potřeby. Penály bývají k dispozici v několika velikostech, resp. množství pater. V případě penálu se zaměřte spíše na dvou nebo třípatrový penál, aby se vešlo vše potřebné. Rozdíl mezi penálem a boxem na tužky je především ve vnitřním uspořádání. Box na psací potřeby má zpravidla klopu s gumičkovými poutky na pera či tužky a dostatečně velký prostor pro volně ložené pastelky, fixy apod. poslední dobou jsou také hodně využívané školní etue, které jsou v podstatě pouze pouzdrem na volně ložené psací potřeby. Pro prvňáčky určitě doporučujeme Box na psací potřeby, který je ve většině případů komfortnější pro žáka i rodiče.
Penál je vhodné vybavit pastelkami, které se nelámou, kvalitním ořezávátkem, gumou, nůžkami s kulatou špičkou perem a určitě nezapomeňte na pravítko.

Potřeby na výtvarnou výchovu

Věci na výtvarnou výchovu jsou bezesporu jedním z největších strašáků pro peněženku rodičů. Vyberte dobře školní kufřík, který ve většině případů je k dispozici ve stejném motivu jako vaše aktovka. Do kufříku umístíte vše potřebné na výtvarku. S uspořádáním si nelámejte hlavu, protože až uvidíte obsah kufříku na konci školního roku, dobře si vzpomenete. K základnímu vybavení kufříku patří vodové barvy, tempery, voskovky, školní křídy na kreslení, plastelína, deska na modelování, lepidlo, kelímek na vodu, štětce různých velikostí a tvarů a myslete také na zástěru nebo triko, které si může prvňáček ušpinit.

Uspořádání obsahu aktovky

Myslete také na desky na sešity, do kterých si bude školák skládat sešity a učebnice, aby se mu v aktovce nepomačkali. Kupte je ve formátu A4 a A5. Nezapomeňte na obaly pro knihy i sešity. Nemusíte se bát koupit obaly do zásoby. Budou se určitě hodit i v průběhu roku. Nezapomeňte na pytel na přezůvky a oblečení na tělocvik. Každý školák také ocení box na svačinu a kvalitní lahev na pití. Pro prvňáky je třeba myslet také na desky na číslice a písmena.

Komentáře (0)

Zatím tu nejsou žádné komentáře
Produkt byl přidán do seznamu přání
Produkt byl přidán k porovnání.